MĀKSLAS KOLEKCIJAS, TŪRES

Izstāde “Skulptūru mežs

  • Skulptūras un karte (Pēti un iepazīsti stāstus)
  • Par ekspozīciju (Uzzini vairāk par ekspozīciju un Nolējumu kolekcijas vēsturi)
  • Periodi un laika līnija (Apskati laika līniju un uzzini vairāk par mākslas vēstures periodiem)
  • Jautājumu spēle (Izspēlē Skulptūru mežu)

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ latviešu, angļu, krievu valoda


Rundāles pils

Virtuālā muzeja tūre (Rundāles pils muzejs, Latvia Inside VR)
Video lekcijas (Rundāles pils muzejs. Tēmas: baroks, rokoko, renesanse, manierisms u.c.)

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ latviešu valoda

Virtuālā tūre sniedz iespēju apskatīt Rundāles pils ansambli no labākajiem skatu punktiem – 360° aero panorāmas, pils iekštelpas, staļļi, kanāli un parks krāšņākajos gadalaikos.
Izcils papildinājums šai VR tūrei būs Rundāles pils muzeja veidotās un Rundāles pils iekštelpās filmētās, mākslas vēsturnieka Imanta Lancmaņa īsās video lekcijas par Latvijas mākslas vēsturi.


Virtuālā vizīte Valsts Ermitāžā (Sanktpēterburga, Krievija)

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ angļu, krievu valoda

Valsts Ermitāžas muzejs ir viens no lielākajiem mākslas muzejiem pasaulē, kura kolekcijā glabājas aptuveni 3 milj. mākslas un artefaktu vienības, sākot no aizvēstures mākslas līdz pat laikmetīgajai mākslai.
Virtuālo vizīti muzejā veido vairākas tūres, kuras aptver visu muzeja kompleksu. Navigāciju tūrē atbalsta muzeja interaktīvā karte, kura ļauj izvēlēties konkrētu zāli vai vēlamo tēmu (funkcija strādā pilnīgi tikai krievu valodas versijā).


Pinacoteca Brе́ra (mākslas galerija, Milāna)

Virtuālā tūre
Mākslas darbu katalogs

DescriVedendo Brera (informācija par mākslas darbiem angļu valodā: audio, teksts)

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ angļu, itāļu valoda

360° panorāmas virtuālā tūre lielākajā un slavenākajā Milānas mākslas galerijā “Pinacoteca di Brera”, kuras kolekcijā ir 15.-17.gs. Eiropas mākslinieku darbi, kā arī 14.-19.gs. itāļu glezniecības meistaru šedevri – Rafaels, Karavadžo, Modiljāni u.c. Tūrē ir iespējama tikai mākslas darbu apskate. Lai iepazītos ar mākslas darbu aprakstiem ir jāpāriet uz galerijas digitalizēto mākslas darbu kolekciju, kur jāizvēlas atbilstīgās zāles numurs.


The Petite Galerie (Luvras muzejs, Parīze)

Petite Galerie ir izstāžu telpa Luvras muzejā, kas ir paredzēta muzejpedagoģiskiem mērķiem – veicināt apmeklētāju izpratni par muzeja darbību un sekmēt jēgpilnu muzeja apmeklējumu. Izstāde tiek pielāgota dažādām mākslas vēstures tēmām, izmantojot oriģinālus mākslas darbus.

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ angļu un franču valoda


Dalí teātris-muzejs (Žirona, Spānija)

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ angļu valoda

Dalī teātra-muzeja (Dalí Theatre-Museum) virtuālā muzeja tūre sniedz iespēju iepazīt sirreālisma mākslinieka Salvadora Dalī mākslu un personību. Muzejs glabā vienu no lielākajām Dalī darbu kolekcijām un sniedz pilnīgu iegremdēšanos sirreālisma pasaulē. Visu, kas atrodas muzejā, ir projektējis un veidojis pats Dalī, kombinējot savu fantāziju pasauli ar eklektisku arhitektūru, skulptūrām un gleznām.

“Es vēlos, lai mans muzejs būtu viens bloks, labirints, varens sirreāls objekts. Tas būs pilnīgi teātralizēts muzejs. Cilvēki, kas ieradīsies, aizies ar sajūtu, ka viņiem bija sapnis par teātri.” Salvadors DalīVan Goga muzejs

ⓘ brīva pieeja (bez reģistrācijas)
ⓘ bezmaksas
ⓘ angļu valoda


Lietderīgo e-resursu krātuves veidotāji: Ļevs Rusilo, Valērija Frolovičeva un Sergejs Ivanovs