Citi notikumi

MĀKSLAS IZSTĀDE “IMPROVOKĀCIJA” (12.05.-25.05.2018.)

Rīgā, Jūrmalas gatve 76

IMPROVOKĀCIJA – aicinājums IMPROVIZĒT MĀKSLAS TEHNIKĀS (gleznošana, instalācijas, dzeja, mūzikas ieraksti u.c.) un PROVOCĒT AR VĒSTĪJUMU par 21.gs. aktuālajām tēmām!
Izstādes mērķis: rosināt esošos un topošos pedagogus izteikties vizuāli un ar savu pieredzi iedvesmot sabiedrību izpausties radoši! 
Izstādes kuratori: Meldra Sevele, Valērija Frolovičeva

Asistenti: Alise Doze, Agnese Rosne, Sintija Grīsniņa-Grīsle, Diāna Lielmane, Ļevs Rusilo

VIDEO NO IZSTĀDES ATKLĀŠANAS DIENAS


SKOLOTĀJU TIKŠANĀS AR MUZEJPEDAGOGIEM (2018. gada 24. marts)

Rīgā, Jūrmalas gatvē 76

Tikšanās/diskusija ar Laikmetīgās mākslas centra KIM? izglītības programmas koordinātori Lindu Vigdorčiku.
Laikmetīgās mākslas centrs KIM? vēlas sekmēt lielāku skolotāju līdzdalību īstenotajā KIM? izglītības programmā, līdz ar to vēlas lūgt Latvijas skolu vizuālās mākslas skolotāju atbalstu skolotāju darba lapas izveidē un uzklausīs ieteikumus par skolai, skolotājiem un skolēniem aktuālo mākslas apgūšanas procesā: linda.vigdorcika@kim.lv Kā arī, klausītājiem tika sniegts ieskats KIM? izglītības programmas aktualitātēs sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolēniem.

http://www.kim.lv/

Tikšanās ar LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāju Astrīdu Birbicku par tēmu “Latvijas Nacionālā vēstures muzeja piedāvājums izglītības jomā”.
Skolotāji tika iepazīstināti gan ar muzeja piedāvājumu kopumā, gan arī gūs informāciju par 64 muzeju kopizstādi – veltījumu valsts simtgadei “Latvijas gadsimts”, par projektiem, virtuālajām un ceļojošajām izstādēm, sociālo tīklu (Facebook, Instagram) iespējām, kuras var izmantot mācību procesā u.c.

http://lnvm.lv/

Tikšanās ar muzeja “Ebreji Latvijā” direktoru Iļju Ļenski un direktora
vietnieci Marinu Gehtu.
Skolotāji tika iepazīstināti ar muzeja izglītības programmām dažāda vecuma skolēniem muzeja telpās, piemiņas vietās, kā arī ar izbraukuma nodarbībām skolās par ebreju tradīcijām un ebreju vēstures dažādiem aspektiem Latvijā un plašākā kontekstā. Skolotāji tika iepazīstināti arī ar iespēju 2018./2019. mācību gadā pieņemt muzeja ceļojošās izstādes skolās kopā ar pavadošām nodarbībām. Muzeja pārstāvji labprāt uzklausīs skolotāju ieteikumus par jauno izglītības programmu izstrādi: info@ebrejumuzejs.lv.

http://www.ebrejumuzejs.lv/

 


KULTŪRAS PEDAGOGU BIEDRĪBA un LKA RĪGAS KINO MUZEJS SARUNU FESTIVĀLĀ LAMPA ’17, CĒSĪS ar diskusiju “NĀKOTNES CILVĒKS AR UN BEZ KULTŪRAS IZGLĪTĪBAS” (2017. gada 31. jūnijs) .

Diskusijas ietvaros tika runāts par to vai kultūras joma mūsdienu izglītībā ir novērtēta atbilstoši tās patiesajai nozīmei, kāds būs nākotnes cilvēks ar uz bez kultūras izglītības, kā kultūras izglītība veido saprātīgu cilvēku, kā sagatavot bērnu dzīvei mūsdienu pasaulē, kāda ir mūsu valsts kultūras mantojuma un kultūras iestāžu nākotne, ja jaunākajai sabiedrības paaudzei kultūras izglītība netiks sniegta pietiekamā apmērā, kas var notikt, ja kultūras izglītība tiks izņemta no skolas satura u.c.
Sarunu vadīja pedagogs, kulturoloģijas skolotājs un mūziķis Ļevs Rusilo. Sarunā piedalījās pedagogs, kultūras vēsturnieks un mūziķis Andrejs Mūrnieks, LKA Rīgas Kino muzeja muzejpedagoģe Gundega Melberga un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studentes Kristiāna Sproģe un Amanda Gustapa

.

EKSKURSIJA UZ RĪGAS MEŽA KAPIEM UN RAIŅA KAPIEM (2017. gada 26. maijs)

Kultūras pedagogu biedrība sadarbībā ar vīru kamerkori Frachori organizēja ekskursija uz Rīgas 2. Meža kapiem un Raiņa kapiem!
Sirsnīgs paldies par aizraujošo ekskursiju tās vadītājam Aleksandram Zeimuļam-Priževoitam, kurš savā stāstījumā iepazīstināja ar daudziem interesantiem faktiem par Latvijas dzejniekiem, mūziķiem un citiem kultūras darbiniekiem. Kā arī lika aizdomāties par to, kāda šobrīd ir sabiedrības attieksme pret izcilo kultūras un vēsturisko personību atdusas vietām, jo varēja manīt, ka, diemžēl, vairāki kapakmeņi tika atstāti novārtā.
Starp nopietnām sarunām neizpalika arī pa kādam kapsētas jociņam, kapu anekdotei un kādam kuriozam, atbilstošas tematikas stāstam no dzīves! Kā arī, vīru kamerkoris Frachori pagodināja ekskursijas dalībniekus ar Arvīda Žilinska komponēto dziesmas Komponists izpildījumu.
Pateicamies Andrejam Mūrniekam par šīs ekskursijas organizēšanu!