Kultūras pedagogu pasākumi

KPB ciemos “Arsenālā”, 2020

2020. gada 22. februārī notika īpašs pasākums Kultūras pedagogu biedrības dalībniekiem LNMM izstāžu zālē “Arsenāls”. “Arsenāla” izglītības programmu kuratore (un KPB dalībniece) Baiba Aļļe īpaši mums, pirms “Arsenāla” slēgšanas uz rekonstrukcijas darbiem, ir sarūpējusi vienreizīgo iespēju apmeklēt laikmetīgās mākslas izstādi un arī pašiem pamēģināt sevi mākslinieka lomā! Dienas programmā ietilpa izstādes “Nenorunātās tikšanās” apskate, auduma apdrukas darbnīca (apdruka sietspiedes tehnikā). Katram dalībniekam bija iespēja apdrukāt līdzi paņemto maisiņu vai T-kreklu ar LNMM krājuma darbu attēliem, kā arī sarunas par un ap kultūru pie tējas tases. Sirsnīgs paldies “Arsenālam” un Baibai Aļļei par fantastisko kultūras brīvdienu!

Pasākuma organizatore un vadītāja: Baiba Aļļe
Foto: Ļevs Rusilo

Publicēts: 25.02.2020.

Kultūras pedagogu Ziemassvētki 2019

14. decembrī notika Kultūras pedagogu biedrības dalībnieku tikšanās KPB Gada pārskata konferencē 2019! Kultūras pedagogu Ziemassvētku pasts, Ziemassvētku cienastu galds, mūzika, interesantas KPB dalībnieku vadītās lekcijas un stāstījumi (Austra Avotiņa, Andrejs Mūrnieks, Ļevs Rusilo, Sergejs Ivanovs), savstarpējā iedvesmošanās un sarunas! Paldies dalībniekiem par sadarbību, ierosinājumiem un atbalstu KPB ideju īstenošanā!


Kultūras forums BALTĀ NAKTS, 2019

Noritēja pirmā KPB dalībnieku kopīgā pastaiga – kultūras pasākuma ekspedīcija, kuru veltījām mūsdienu kultūras forumam Baltā nakts 2019. Vakaru iesākām ar īsfilmu un dzejas performanci Mehāniskā dienasgrāmata Rīgas cirkā, kur tika izrādītas Baltijā veidotās īsfilmas. Noskatījāmies Sergeja Eizenšteina īsfilmu Glumova dienasgrāmata, Krievija, 1923, 5 min ar pavadošo dzejas improvizāciju. Rīgas cirks pavērās jaunā gaismā – kā daudzfunkcionāls mākslas centrs, kurš tagad sniedz piekļuvi pasākumiem un skatītājiem ne tikai cirka arēnai, bet arī citām cirka telpām. Šādi mēs nokļuvām interaktīvajā latviešu dzejas pasaulē Dzejas teltis.
Vakaru turpinājām ar muzikālu ceļojumu Marko Polo. Indijas stāsti koncertzālē Palladium, kura ietvaros orķestris Rīga un austrumu kultūras un mūzikas vēstneši – Anatolijs Popovs un mūziķis no Indijas Balraj Singh veda klausītājus neparastā ceļojumā uz Indiju ar autentisku instrumentu skanējumu (tabla, sitāra, tampura). Meditatīvais koncerts tika papildināts ar vērtīgiem stāstnieka Borisa Avrameca komentāriem par Indijas mūzikas būtību: “Rāgu mūziku nepieraksta. Katru reizi klausītāja taciņa pie rāgas mūzikas būs savādāka, tādēļ arī skaņdarbs nekad nebūs viens un tas pats”. Muzikāla ceļojuma iedvesmoti, devāmies apskatīt mūsu planētas trīsdimensiju attēlu – instalāciju Gaia/Zeme Kronvalda parkā, pa ceļam piestājot sarunu “krodziņā” Vērmanes dārzā, kurš uz šo vakaru tiešām kļuva Vairāk nekā dārzs un pārtapa par daudzkrāsainu, brīnumainu pasauli. Kultūras forums ir kā četru stāvu ietilpības laikmetīgās mākslas muzejs, kuru nav iespējams pilnīgi un pilnvērtīgi aptvert viena vakara/nakts ietvaros nedz garīgi, nedz arī fiziski :), tādēļ daudz kas palika neatklāts! Bet neskatoties uz to, vakars bija īpašs un iespaidu pilns! Paldies par jauko kompāniju, radošu noskaņojumu un patīkamām sarunām par un ap kultūru!

Foto: Sandra Tihomirova, Valērija Frolovičeva
Teksts: Valērija Frolovičeva

Publicēts: 08.09.2019.

Topošo kulturoloģijas skolotāju Skolotāju diena Jelgavā, 2019

Kultūrvēturiskais mantojums Jelgavā. Zudušais un saglabātais”
Kā iedvesmojoša un izglītojoša dāvana Skolotāju dienā LU PPMF topošajiem kulturoloģijas speciālistiem tika sagatavota ekskursija pa pilsētas centru. Apskatījām Jelgavas kultūrvēsturisko mantojumu un salīdzinājām tā arhitektūru – kāda tā ir mūsdienās un kādu to atklāj vēstures avotu attēli!
Iegremdējāmies Jelgavas pils pazemē, Kurzemes hercogu kapenēs, kur (caur hercogu zārku liecībām) gids Andris iepazīstināja ar Kurzemes hercogu likteņiem un vēsturiskajiem notikumiem aiz tiem. Pēc pastaigas mūs laipni sagaidīja Jelgavas Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāles draudzes nams, kurš savās telpās sasildīja kultūras ceļotājus ar labvēlību, gaišumu un siltumu! Baudot kliņģeri un siltu tēju, kopīgi ar Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja vadošo speciālisti Inesi Deksni, vienojāmies sarunās un dalījāmies iespaidiem par redzēto un piedzīvoto! Kā arī sacentāmies radošajā uzdevumā par iepazītajiem Jelgavas kultūrvēsturiskajiem objektiem!
Liela pateicība Sergejam Ivanovam – pasākuma organizatoram un vadītājam!
Pasākuma atbalstītāji: Jelgavas Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāle, Kultūras pedagogu biedrība.

Pasākuma organizators un vadītājs: Sergejs Ivanovs
Foto: Valērija Frolovičeva

Publicēts: 06.10.2019.

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar biedrības “Latvijas Pedagogu dome” pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar jauno kompetenču pieejas izglītības saturu “Skola2030”. (09.09.2019.)

2019. gada 9. septembrī, Kultūras pedagogu biedrības valdes pārstāvji – Ļevs Rusilo un Valērija Frolovičeva, līdzās citiem skolotāju asociāciju vadītājiem, piedalījās “Latvijas Pedagogu domes” pārrunās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu par izglītības jautājumiem. Lasīt vairāk…


Skolotāju tikšanās ar muzejpedagogiem, 2018

Tikšanās piedalījās Laikmetīgās mākslas centra KIM? izglītības programmas koordinatore Linda Vigdorčika, LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Birbicka iepazīstināja skolotājus ar 64 muzeju kopizstādi – veltījumu valsts simtgadei “Latvijas gadsimts”. Kā arī muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis un direktora vietniece Marina Gehta, iepazīstinot skolotājus ar muzeja izglītības programmām dažāda vecuma skolēniem muzeja telpās, piemiņas vietās, kā arī ar izbraukuma nodarbībām skolās par ebreju tradīcijām un ebreju vēstures dažādiem aspektiem Latvijā un plašākā kontekstā.

Pasākuma organizators: Kultūras pedagogu biedrība


BALLE PILĪ 2017, RĪGA

KULTŪRAS PEDAGOGU BIEDRĪBA un KULTŪRAS UN TAUTAS MĀKSLAS CENTRA “MAZĀ ĢILDE” vīru kamerkoris „FRA-CHO-RI” Ziemassvētku pasākumā BALLE PILĪ 

Pasākuma organizators un vadītājs: Andrejs Mūrnieks
Video: Irēna Nelsone

Publicēts: 10.12.2017.

SARUNU FESTIVĀLS “LAMPA” 2017, CĒSIS

KULTŪRAS PEDAGOGU BIEDRĪBA un LKA RĪGAS KINO MUZEJS sarunu festivālā LAMPA ’17 ar diskusiju “NĀKOTNES CILVĒKS AR UN BEZ KULTŪRAS IZGLĪTĪBAS”

Diskusijas ietvaros tika runāts par to vai kultūras joma mūsdienu izglītībā ir novērtēta atbilstoši tās patiesajai nozīmei, kāds būs nākotnes cilvēks ar uz bez kultūras izglītības, kā kultūras izglītība veido saprātīgu cilvēku, kā sagatavot bērnu dzīvei mūsdienu pasaulē, kāda ir mūsu valsts kultūras mantojuma un kultūras iestāžu nākotne, ja jaunākajai sabiedrības paaudzei kultūras izglītība netiks sniegta pietiekamā apmērā, kas var notikt, ja kultūras izglītība tiks izņemta no skolas satura u.c. Sarunu vadīja pedagogs, kulturoloģijas skolotājs un mūziķis Ļevs Rusilo. Sarunā piedalījās pedagogs, kultūras vēsturnieks un mūziķis Andrejs Mūrnieks, LKA Rīgas Kino muzeja muzejpedagoģe Gundega Melberga un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studentes Kristiāna Sproģe un Amanda GustapaLasīt vairāk: https://www.festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/300?iframe=1 

KPB dalības organizators: Ļevs Rusilo
Diskusijas dalībnieki: Ļevs Rusilo, Andrejs Mūrnieks, Gundega Melberga, Kristiāna Sproģe, Amanda Gustapa
Foto: Valērija Frolovičeva, Laima Zariņa

Publicēts: 31.06.2017.