2017. gada 28. jūnijā noritēja otrais Kultūras pedagogu biedrības rīkotais seminārs, kas tapa sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru KIM? un LKA Rīgas Kino muzeju.
Semināra gaitā muzejpedagoģes Linda Vigdorčika un Gundega Melbergaiepazīstināja skolotājus ar laikmetīgās mākslas un kino mākslas nozīmi skolēnu kultūrizglītošanā, kā arī iepazīstinājām ar konkrētiem mācību materiāliem darbā ar skolēniem. Ceram, ka izdevās iedvesmot dalībniekus uz jaunām idejām!
Līdztekus lekcijai “Laikmetīgās mākslas nozīme skolēnu kultūrizglītošanā”, semināra dalībnieki piedalījās ekskursijā Laikmetīgās mākslas centrā KIM?, kuras ietvaros, muzejpedagoģes Lindas Vigdorčikas pavadībā, apskatīja Darjas Meļķikovas un Agates Meļņikovas izstādi “Spoguļotāji”, Katrīnas Čemmes izstādi “What is Lost is Lost Forever”, Synchrodogs izstādi “Back to Nature”. Kā arī dalībniekiem bija iespēja arī pašiem iesaistīties un radīt savu mākslas darbu Lindas Vigdorčikas vadītajā radošajā darbnīcā!
Pusdienlaikā komfortablos mikro autobusos dalībnieki devās uz Vecrīgu, kur pavadīja pusdienu pārtraukumu burvīgā Vecrīgas restorānā “Niklāvs”, Mārstaļu ielā 1 (Restorāna “Niklāvs” vadība sazinājās ar biedrību un atvainojās par sagādātajām neērtībām mācību trauksmes signāla dēļ, kurš negaidīti pārsteidza kafijas pauzes laikā).
Semināra otrajā daļā, muzejpedagoģes Gundegas Melbergas pavadībā, dalībnieki apskatīja LKA Rīgas Kino muzeja pastāvīgo ekspozīciju “Kino skapis”, kur kopīgi atsvaidzinājām zināšanas par Latvijas kino vēsturi, kā arī apskatījām izstādi ”Uzminēt brīnumu. Rozes Stiebras un Anša Bērziņa animācijas filmas”, kuras ietvaros varēja arī izmēģināt savus spēkus multiplikāciju filmas veidošanā Kino darbnīcā! Kā arī noklausījāmies Gundegas Melbergas lekciju “Kas ir kino un kā to izmantot mācību procesā”.
Foto un raksta autore: Valērija Frolovičeva