Virtuālās ekskursijas, kolekcijas

Google Cultural Institute

Virtuālās izstādes un tiešsaistes kolekcijas. Google” tiešsaistes platformai „Google Cultural Institute” pievienoti mākslas darbu attēli arī no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) struktūrām: Mākslas muzeja „Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja kolekcijām. Ievērojami papildināta arī jau esošā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mākslas darbu datu bāze. (teksts no: http://www.lnmm.lv/…/9-kolekcijas…/105-kolekcijas-tiessaiste)


Rundale Palace 360°

360° virtuālā tūre ir veidota kopā ar Rundāles pils muzeju vairāku gadu laikā, un tās apmeklētājam pils ansamblis atvērsies no labākajiem skatu punktiem, krāšņākajos gadalaikos.


CyArk

CyArk ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta, lai digitāli ierakstītu, arhivētu un dalītos ar pasaules nozīmīgāko kultūras mantojumu. CyArk ir dokumentējis vairāk nekā 200 vietnes visos septiņos kontinentos.

Informatīvais video par CyArk digitalizēto 3D kultūras pieminekļu katalogu un tā izmantošanu.


Virtuālā tūre Ermitāžā

Viens no lielākajiem un vecākajiem muzejiem pasaulē – Valsts Ermitāža (Sanktpēterburga, Krievija) piedāvā digitalizēto Ermitāžas kolekciju ar vairāk nekā 3 milj. mākslas darbu un kultūras artefaktu, kā arī virtuālo muzeja tūri.


Dalí teātris-muzejs (Figeresa, Spānija)

Muzejā ir apskatāma lielākā un daudzveidīgākā Salvadora Dalí darbu kolekcija, kas aptver visus mākslinieka mākslinieciskās darbības posmus un atklāj to visdažādākajās izpausmēs – gleznās, skulptūrās, trīsdimensiju kolāžās u.c.

“Es vēlos, lai mans muzejs būtu viens bloks, labirints, varens sirreāls objekts. Tas būs pilnīgi teātralizēts muzejs. Cilvēki, kas ieradīsies to skatīties, aizies ar sajūtu, ka viņiem bija sapnis par teātri.” Salvadors DalīLapa atrodas izstrādes procesā. Materiāls tiek papildināts…