Virtuālās ekskursijas

CyArk

CyArk ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2003. gadā, lai digitāli ierakstītu, arhivētu un dalītos ar pasaules nozīmīgāko kultūras mantojumu. CyArk ir dokumentējis vairāk nekā 200 vietnes visos septiņos kontinentos. Vietas aptver milzīgu cilvēces vēstures spektru, sākot no mūsdienu inženierzinātņu brīnumiem, piemēram, Sidnejas operas nama, līdz arheoloģiskām vietām, piemēram, Skara Brae, 3000 gadu pirms Kristus neolīta apmetne Skotijā.

Informatīvais video par CyArk digitalizēto 3D kultūras pieminekļu katalogu un tā izmantošanu.


Virtuālā tūre Ermitāžā

Viens no lielākajiem un vecākajiem muzejiem pasaulē – Valsts Ermitāža (Sanktpēterburga, Krievija) piedāvā digitalizēto Ermitāžas kolekciju ar vairāk nekā 3 milj. mākslas darbu un kultūras artefaktu, kā arī virtuālo muzeja tūri.


Dalí teātris-muzejs (Figeresa, Spānija)

Muzejā ir apskatāma lielākā un daudzveidīgākā Salvadora Dalí darbu kolekcija, kas aptver visus mākslinieka mākslinieciskās darbības posmus un atklāj to visdažādākajās izpausmēs – gleznās, skulptūrās, trīsdimensiju kolāžās u.c.

“Es vēlos, lai mans muzejs būtu viens bloks, labirints, varens sirreāls objekts. Tas būs pilnīgi teātralizēts muzejs. Cilvēki, kas ieradīsies to skatīties, aizies ar sajūtu, ka viņiem bija sapnis par teātri.” Salvadors DalīLapa atrodas izstrādes procesā. Materiāls tiek papildināts…